MUNZEE

Aktuální počet Munzee nejen v ČR.

Web o hře v češtině.

Fórum na geocaching.cz

Komunita na Google+

Česko na Munzee (fórum).

O hře Munzee

Munzee je skutečný lov v reálném světě pomocí chytrého telefonu. Na základě získaných bodů se posuneš úroveň výš.  Body se získávají tím, že naskenuješ Munzees jiných lidí, nebo když jsou vaše Munzees nasnímány někým jiným. 

Jak munzee vypadá?
Munzee může mít různé velikosti a tvary, ale všechny musí obsahovat QR kód. QR kód v kombinaci s GPS souřadnicemi jsou základní herní prvky Munzee.Jak najdu munzee?
Zaregistrujte se na  http://www.munzee.com/. Registrace je zdarma. Stáhněte si z vašeho obchodu aplikaci pro váš smartphone a podívejte se, kde blízko vás jsou munzee. Aplikace vám je ukáže na mapě, nebo zobrazí na seznamu Munzees i informaci o tom, jak Munzee daleko je. Doporučuji si body stáhnout do offline a můžete si je zobrazit a navigovat např. v Locusu, Garminu a jiných navigacích, které podporují GPX... návod je dole. Ušetříte si v terénu čas a hlavně data.

Munzee v současnosti podporuje pouze  Android, iPhone a Windows Phone. Není v nejbližší době plánována podpora pro Blackberry nebo WebOS. Ale třeba se to v budoucnu změní!

Jak mohu logovat munzee?
Pomocí GPS navigace najděte munzee. Po nalezení, zapněte v aplikaci scan(capture) a nasnímejte kód. Aplikace bude číst QR kód a zkontroluje Vaši aktuální polohu pomocí GPS. Před snímáním  ověřte, zda GPS určila Vaši polohu s dostatečnou přesností. Pro úspěšné zalogování už není nutné mít připojení na internet!!! Pokud nemáte na telefonu aktivní mobilní připojení, tak vám aplikace přesune logy do OFFLINE módu a až budete ONLINE(např. doma na wifině), tak logy odešlete a vám se přičtou body. Za naskenování, získáte body vy i autor munzee.
* Poznámka: Po zachycení munzee, nechte QR kód na místě pro ostatní hráče!

Jak mohu zasadit své vlastní munzee?
Na webových stránkách Munzee můžete vytvářet a tisknout své vlastní unikátní munzee. QR kódy lze vytisknout na tiskárně, není nutné je kupovat.Vymyslete úkryt pro munzee. Může být volně přístupné nebo ukryté v krabičce či jinak.
Jděte do terénu a ukryjte své munzee. Ostatní hráči nebudou o Vašem munzíku vědět, dokud prostřednictvím aplikace ho neuvolníte(aktivujete) pro ostatní hráče. V aplikaci vyberte funkci DEPLOY. Potom jednoduše naskenujete QR kód na místě úkrytu a tím dojde k její aktivaci. Samozřejmě musíte mít zapnutou GPS. Pokud nebudete ONLINE, tak vás aplikace přesune OFFLINE módu. Aktivace se provede až budete online!!! Nyní sledujte, jak Vám budou naskakovat body, poté co ostatní 
lidé najdou vaše munzee.

Minimální vzdálenost od vlastní munzee je cca 50m a od cizí cca15m!!!

Druhy Munzee:

- klasické tradičky - tedy kód nalepený, na magnetu a nebo klidně i v nějaké kešce.

- virtualky - jsou jenom na mapě a vypadají jako takové zóny,  do které vstoupíš a v telefonu ťukneš na CAPTURE VIRTUAL. Pokud jsi max. 90 metrů od ní, tak si ji zaloguješ, jinak to hlásí, že jsi moc daleko a musíš blíž. Dávají se hlavně do míst, kam by se štítek nedal dát - v centrech,  u památek, ale spousta jich bývá i na nádražích,  kdy hráč v okamžiku, kdy vlakem přijede a stojí, může si takto zalogovat několik desítek virtuálek, aniž by vystoupil z vlaku :-)
Také bývají třeba v parcích udělané z virtuálek cele powertraily, kdy hráči sbírají body jen tím, že jdou kolem ...

- mysterky - zde narozdíl od gc nic neluštíš - jediný rozdíl oproti tradičce je v tom,  že za sejmutí kódu získáváš náhodně od 5 do 50 bodů.

- business - jak z názvu vyplývá, jedná se o munzees umístěné v obchodech či službách - klasický kód,  který když zákazník sejme,  dostane např. v servisu slevu na výměnu filtru, v restauraci slevu na útratu atd. 
Tohle jsou jediné munzees, které se mohou navštěvovat opakovaně a obchodníci tak přilákají hráče znovu k nim ...

- pohyblivé munzees - nejsou na jednom místě, kód může hráč sejmout kdekoliv ho potká - např. na internetu, na nějakém výrobku, ve videu na youtube nebo u někoho na tričku. V současnosti jich je aktivních celkem 11.


- special munzees - sem patří zlaté munzees pro premium členy, nebo sváteční či narozeninové munzees, kdy se nějaké klasické munzees promění na jinou ikonku a hráč za její sejmutí získává opět více než pět bodů. Např. Den Díkůvzdání, Den sv. Patrika, Velikonoce, hamburgerový den, narozeniny Munzee po celý červenec atd.

- NFC munzees - kde je místo QR kódu je NFC štítek a hráč ho sejme přiložením telefonu k němu. Telefon ovšem musí tuto technologii podporovat. 

A za co a kolik dostanu bodů??

Lovec munzee
 • Nalezení a oskenování MUNZEE (klasik) = 5 bodů
 • Nalezení a oskenování MUNZEE (business) = 1 bod
 • Nalezení a oskenování MUNZEE (premium) = 10 bodů
 • Nalezení a oskenování MUNZEE (mystery) = 5-50 bodů
 • Nalezení a oskenování MUNZEE (special) = X bodů

Owner munzee

 • Ukrytí a aktivování MUNZEE = 5 bodů
 • Oskenování vašeho MUNZEE kýmkoliv (klasik) = 3 body
 • Oskenování vašeho MUNZEE kýmkoliv (business) = 1 bod
 • Oskenování vašeho MUNZEE kýmkoliv (premium) = 10 bodů
 • Zrušení MUNZEE (klasik) = -5 bodů
 • Zrušení MUNZEE (business) = -10 bodů
 • Zrušení MUNZEE (premium) = -50 bodů


Doporučuji script  drawQRzee, je to rozšíření funkcí webu Munzee pro Chrome a Firefox. Např. přidání QR kodů, nové mapy, export GPX a plno dalších vychytávek :-) Stránka je v angličtině, ale translátor vám ji lehce přeloží a hned budete v obraze.


Návod jak vytvořit vlastní Munzee:

 1. Nahoře na horní liště klikněte na oranžový nápis Create Munzee
 2. Vyplňte Friendly Name = Jméno a Notes = poznámky k munzee
 3. Čudlíkem Create Munzee - Munzee vytvoříte v počítači
 4. takto můžete postupovat dokud si nevytvoříte sadu Munzee
 5. Vytvořená Munzee se vám schraňují do sekce Undeployed Munzee - kde pak vidíte jejich seznam
 6. Pokud na některé kliknete dostanete se do jeho editace kde opět můžete změnit jméno a popis ale navíc už zde vidíte i odkaz na QR kód vedle nápisu Barcode value (př.: http://www.munzee.com/m/owner/1/CODECODE/)
 7. Pomocí  Print Munzee - lze vytisknout vlastní štítek ve 3 různých velikostech... Pokud by to nestačilo a ono to stačit nebude doporučuji tuto stránku: ZDE kde je podstatně více možností ohledně tisku (popíšu dále)...
 8. Technologie tisku - standardní štítky vytisknout nejlépe na samolepící papír a povrchově upravit izolepou a nebo na klasický papír s tím, že se pak zalaminuje... lepit potom buď jako samolepku nebo pomocí oboustranné lepící pásky. Hodně záleží jestli je to dlouhodobý projekt a nebo vylepení štítku jen tak pro zábavu na chvilku. Pozn.: Co je celkem zásadní je výdrž štítku - pokud je otočen proti slunci a je tvořen inkoustovou tiskárnou pigment poměrně rychle odchází a štítek se stane nečitelný - kvalitnější ale jen černobílý je tisk LASEROVOU tiskárnou!!!
 9. Vytváření Munzee je volné - není třeba dávat přesné názvy štítků ani popis vše lze pak doladit buď při vlastním zakláddání Deployment na mobilu a nebo pak později doma u počítače.


Munzee jak vytvořit POI pro Locus a Garmin.

Chcete si vytvořit poi do garmina  nebo gpx soubor?
1.Jdi na tuto stránku Munzze GPX
2.A zaškrtneš: Search Type-  Global Search
                      Output- co potřebujete (pro majitele garminu cvaknou na garmin)
                      Your own username(s)- vyplníš svůj nick
                      Typ munzee co chceš nebo nechceš zobrazit,
                      Regional- zaškrtneš země, které chceš
3.V kolonce GPI ťukneš na GO a stáhne se ti soubor co ste si zaškrtli v v Output pak jen ho stačí skopírovat do zařízení.
4. Link-back-tam si můžete tuto stránku uložit ať to stále nemusíte vyplňovat dokola.

Info: http://munzee-cz.blogspot.cz
Domovská stránka: http://www.munzee.com


Žádné komentáře: